Tehniline info

Kortermajad Tõrvalille tn 4, 5, 6, Tiskre, Harku vald, Harjumaa

Üldinfo

Tiskreaed uusarenduse kolm kortermaja Tõrvalille tn 4, Tõrvalille tn 5 ja Tõrvalille tn 6 on identsed – 2-korruselised kuue korteriga kortermajad, kus on kaks 3-toalist ja neli 4-toalist korterit.

Korterid:

I korrus

  • krt 1 / 1. korrus / 4 tuba / 96,6 m2 / terrass 21,5 m2
  • krt 2 / 1. korrus / 4 tuba / 91,1 m2 / terrass 37 m2
  • krt 3 / 1. korrus / 4 tuba / 96,6 m2 / terrass 21,5 m2
II korrus
  • krt 4 / 2. korrus / 3 tuba / 79,3 m2 / rõdu 17 m2
  • krt 5 / 2. korrus / 4 tuba / 85,5 m2 / rõdu 25,7 m2
  • krt 6 / 2. korrus / 3 tuba / 79,3 m2 / rõdu 17 m2

Parkimiskohad.  Parkimine on ette nähtud kinnistu siseselt, iga kortermaja juures on 12 parkimiskohta, igale korterile 2 kohta.

Panipaigad. Kõigi kortermajade 1-korrusel on igale korterile määratud panipaiga ruum. 

Madalad ülalpidamiskulud, mille tagavad katusel olevad päikesepaneelid ja maaküte, mille tulemusena on kortermajadel arvutustel põhinev A-energiaklass.

Kortermajade küttelahendus, ventilatsioon, veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermajad ehitatakse A energiaklassi.  

Küttelahendus. Kortermaja soojusallikaks on maaküte. Hoone varustatakse vesipõrandakütte süsteemiga. Põrandakütte soojusandvuse reguleerimine toimub korteri põhiselt igas toas individuaalselt termoregulaatorite abil. 

Päikesepaneelid. Hooned on varustatud päikesepaneelidega, paneelid paiknevad hoone katusel. Päikesepaneelide koguvõimsuse on  9kw. Päikesepaneelide kaldenurk 15 kraadi ja suund lõunasse.

Ventilatsioon. Kõigi majade korteritesse on ette nähtud korteripõhine soojustagastusega ventilatsiooniagregaat. Värske õhk puhutakse elutubadesse sissepuhkeplafoonide abil. Väljatõmme santehnilistest ruumidest, köögist. 

Veevarustus ja kanalisatsioon. Igal korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma kui ka sooja vee jaoks. Kogu tarbevesi saadakse Strantum OÜ trassist ning soojendatakse maja enda soojasõlmes. Hoonesse rajatakse olmereoveekanalisatsioon. 

Kortermajade konstruktsioonilised ja tehnilised lahendus

Vundament. Hooned on projekteeritud madalvundamendile.

Kandekonstruktsioonid. Hoonete kandeskeleti moodustavad monteeritavad ühekihilised ja kolmekihilised raudbetoonist seinapaneelid. Vahelaed monteeritakse raudbetoon õõnespaneelidest, katuslaed monteeritakse samuti raudbetoon õõnespaneelidest.

Katus/katuslagi. Katuslaed tehakse raudbetoon õõnespaneelidest. Paneelide peale paigaldada hüdroisolatsioon, soojustus EPS100 300-400 mm, bituumen rullmaterjal katusekate. Katuste katteplekid valmistatakse tsingitud ja värvitud plekist paksusega 0.6 mm. Värvitoon ja kuju vastavalt iga maja arhitektuursele osale.

Hoonete välisseinad. Kõik kortermajade välis- ja kandvad seinad on monteeritavatest betoonpaneelidest. Välisseinad on soojustatud kolmekihilistest betoonpaneelidest (raudbetoon väliskiht 80 mm, soojustus EPS80 silver 200 mm, raudbetoon sisekiht 140 mm).

Fassaad, osaliselt värvitud sile betoon valge, osaliselt värvitud maatritspinnaviimistlusega betoonpind, toon vastavalt hoone arhitektuursele lahendusele.

Korterite vahelised seinad. Korterite vahelised ja kandvad seinad on projekteeritud 220mm monteeritavatest betoonpaneelidest.

Korterite siseseinad. Korterite sisemised mittekandvad seinad on ettenähtud metallkarkassil kipsseintena kogupaksusega 92 mm (1x erikõva kipsplaat, metallkarkass 66 mm, mille vahel min.vill ning seejärel 1x kipsplaat).  Köögiossa kipsplaadi taha paigaldatakse tugevduseks vineer. Siseseinad viimistletakse vastavalt ruumide vajadusele/otstarbele ning sisekujunduspaketile. 

Vahelaed. Vahelagedeks on eelpingestatud õõnespaneelid paksusega 220 mm. Vahelaele paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks jäik vill 30 mm ning selle peale 80 mm betooni kiht ning põrandakate.

Trepid. Hoones ei ole sisetreppe. Väline trepp on ettenähtud monteeritavate betoonelementidena. Välitreppide piirdeks on ettenähtud vertikaalne metallpiire, millele paigaldatakse käsipuu kõrgusega 900 mm trepi mademe kõrgemast kohast mõõdetuna.

Rõdud. Hoonete rõdud rajatakse õõnespaneelidele, soojustatakse 200 mm PIR soojustusplaatidega, mis tasandatakse betoonist tasanduskihiga ja kaetakse pvc rõdu kattega.

Terrassid. Kortermajade I korruse terrassid ehitatakse pruuni tooniga sügavimmutatud terrassilaudadest.

Korterite viimistlus 

Korterite seina ja lae pinnad tasandatakse, pahteldatakse ja värvitakse. San.ruumide seintele paigaldatakse keraamiline plaat. San.ruumide lakke paigaldatakse ripplagi. Korterite põrandakatteks on valdavalt parkettpõrand, san.ruumide ja esikute põrandakatteks keraamiline plaat. Korterite lagede kõrgus 2,8 meetrit ilma ripplaeta osas. Ripplaega osas on kõrgus 2,5 m. 

Aknad ja rõduklaasid. 3x klaaspakett PVC raamiga aknad, väljast tumehallid ja seest valge, argoon täidisega, klaas kirgas. Käepidemed valged. Akende soojuspidavus – Uw=0,9 (W/m2*K). Kõik akende klaasid on kaetud päikesekaitsekilega. Kõik rõdu- ja terrassipiirete klaasid on turvalisuse huvides seest poolt lamineeritud ja väljast karastatud. 

Siseuksed. Korterite siseuksed on puituksed. Saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed. 

Välisuksed. Korterite välisuksed on metalluksed. Välisuksed on varustatud turvalukuga.

Elektripaigaldis. Sanitaarruumide ja esikute kipsist ripplagedesse on paigaldatud süvistatud LED-valgustid. Tubades on  valgustite kaabeldus, valgustid tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik.  

Muud lahendused

Kastmisveesüsteem. Hoonete perimeetrile paigaldatakse üldkasutatavad kastmiskraan (üldvesi). 

Elektriautode laadimise võimalus. Elektriautode laadimiseks on tehtud valmidus. Laadijaid ei ole paigaldatud.

Piirded ja väravad. Vastavalt detailplaneeringuga on piirete rajamine kinnistutele keelatud. Väravaid ei ole ette nähtud. 

Võta ühendust

Tunne huvi, vastame personaalselt!

Fisk OÜ

Jarno Kaupmees

Tel: +372 51 20 378

E-post: jarno@fisk.ee    *Kõik pildid kodulehel hoonetest ja korteritest on illustratiivsed ja võivad sisaldada ebatäpsuseid.